event burgee

Overall

Sailed: 7, Discards: 2, To count: 5, Entries: 30, Scoring system: Appendix A
Rank Lycra Nr. HelmName Nat. Sponsors CT R1 R2 R3 R4 R5 R6 R7 Total Nett
1st 44 Daniela Moroz (U19) Flysurfer, Mike'sLab, Dakine, Ronstan, St Francis Sailing Foundation   1.0 1.0 1.0 (2.0) (2.0) 1.0 1.0 9.0 5.0
2nd 50 Elena Kalinina Saint-Petersburg Sailing Academy, ELF-kites, Tarifafoilboards, RIP curl Russia   (2.0) (2.0) 2.0 1.0 1.0 2.0 2.0 12.0 8.0
3rd 29 Breiana Whitehead Flysurfer, Levitaz, Forward WIP   (6.0) 3.0 5.0 5.0 (9.0) 3.0 3.0 34.0 19.0
4th 20 Kirstyn Obrien     3.0 4.0 8.0 (31.0 RET) 4.0 4.0 (10.0) 64.0 23.0
5th 30 Alexia Fancelli Enata Kites   5.0 (6.0) 4.0 4.0 6.0 (7.0) 4.0 36.0 23.0
6th 22 Steph Bridge (M) Edgewatersports / FatFace / Lip Sunglasses   4.0 (9.0) 3.0 (12.0) 3.0 8.0 6.0 45.0 24.0
7th 23 Valeria Garashchenko (U19) Krestovski_Ostrov   (10.0) 5.0 6.0 3.0 (15.0) 6.0 5.0 50.0 25.0
8th 61 Jingle Chen Weifang Binhai Tourist Group   (12.0) (12.0) 10.0 7.0 5.0 5.0 7.0 58.0 34.0
9th 43 Eleanor Aldridge     7.0 8.0 (14.0) 6.0 8.0 (12.0) 8.0 63.0 37.0
10th 34 Justina Kitchen     8.0 11.0 (13.0) 10.0 10.0 (13.0) 9.0 74.0 48.0
11th 33 Leonie Meyer Salzbrenner Würstchen, NRV, Flysurfer, Levitaz, Schwerelosigkite, Yuneec   11.0 (13.0) 9.0 8.0 (13.0) 9.0 12.0 75.0 49.0
12th 37 Julia Damasiewicz (U19) (U16) OZONE KITES   9.0 7.0 (31.0 DNC) 9.0 12.0 (23.0) 14.7 RDG 105.7 51.7
13th 36 Natalie Flintrop-Clarke (M) The ZU Boardsports   14.0 10.0 7.0 (15.0) 7.0 14.0 (17.0) 84.0 52.0
14th 35 Magdalena Woyciechowska (U19) (U16) Polski Zwi?zek ?eglarski, Flysurfer   (16.0) (15.0) 11.0 11.0 14.0 10.0 11.0 88.0 57.0
15th 39 Poema Newland FONE   15.0 (17.0) (16.0) 14.0 11.0 11.0 13.0 97.0 64.0
16th 28 Maddy Anderson F-one   13.0 14.0 12.0 (17.0) (17.0) 17.0 14.0 104.0 70.0
17th 45 Nina Arcisz (U19) (U16) Ozone Kites, Kite Race Team   (18.0) (18.0) 15.0 13.0 16.0 15.0 15.0 110.0 74.0
18th 27 Jemima Crathorne     (17.0) 16.0 17.0 16.0 (18.0) 16.0 16.0 116.0 81.0
19th 32 Mariska Wildenberg     (20.0) 20.0 18.0 18.0 (21.0) 19.0 20.0 136.0 95.0
20th 42 Paula Grzenkowska (U19) OZONE   19.0 19.0 20.0 (22.0) 20.0 18.0 (22.0) 140.0 96.0
21st 38 Claire Durand (M) OZONES KITE DUNA ATLANTIQUE WEAR ISDIN SOLAIRE   21.0 (22.0) 19.0 20.0 (23.0) 21.0 21.0 147.0 102.0
22nd 25 Maria Lizeth Loaiza Rojas COC,FCV, Cogua kiteboarding, flysurfer colombia   (31.0 DSQ) (31.0 DSQ) 31.0 DSQ 21.0 19.0 20.0 18.0 171.0 109.0
23rd 21 Benyapa Jantawan Kitesurfing Association Thailand, Surfspot HuaHin   22.0 23.0 (24.0) (31.0 DNC) 24.0 22.0 19.0 165.0 110.0
24th 47 Katie Dabson Fone, BU   23.0 21.0 21.0 (31.0 DNC) 26.0 26.0 (31.0 DNC) 179.0 117.0
25th 55 Bilge Ozturk (M) KiteMercedes   24.0 (25.0) 22.0 (31.0 DNC) 25.0 25.0 23.0 175.0 119.0
26th 31 Heloise Pegourie (U19) (U16) FLYSURFER   (31.0 DNC) (31.0 DNC) 31.0 DNC 19.0 22.0 24.0 31.0 DSQ 189.0 127.0
27th 26 Sofia Kotliar     (31.0 DNC) 26.0 23.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 27.0 31.0 DNC 200.0 138.0
28th 41 Julia Morkowska (U19) (U16) Ozone Kites, Kite Race Team   (31.0 DNC) 24.0 (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 210.0 148.0
29th 59 Marina Vodisek (U19)     (31.0 DNC) (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 217.0 155.0
29th 49 Marija Dolenc (U19) (U16)     (31.0 DNC) (31.0 DNC) 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 31.0 DNC 217.0 155.0
venue burgee

(c) 2018 International Kiteboarding Association. This event has been scored with Sailwave Scoring Software